بهترین جراح بینی طبیعی

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با بهترین جراح بینی طبیعی صحبت کنیم. اهداف اصلی در جراح بینی طبیعی رفع نقص های بینی است. برای مثال در مواقعی که بینی قوز داته باشد، رفع می گردد. افتادگی های بینی برطرف می شود و به بینی شکلی مناسب و خوب داده می شود. و به بینی شکلی مناسب و خوب داده می شود. ولی به هیچ وجه بینی بیش از حد کوچک نمی شود و تا حد متعادلی به سمت بالا کشیده می شود. با انجام جراحی بینی سعی در رفع مشکلات تنفسی و رفع انحراف بینی هم می شود. به این ترتیب جراحی انحراف بینی یکی از انواع جراحی بینی طبیعی است که به منظور اصلاح انحراف تیغه بینی انجام می گیرد.

ویژگی های بهترین جراح بینی طبیعی

بر اساس مطالب مذکور ، این مسئله که انتخاب بهترین جراح بینی تاثیر شگرفی در نتیجه جراحی بینی دارد مستدل شد ، لذا در ادامه به ویژگی های یک جراحی بینی خوب می پردازیم :

 • مهم ترین مسئله برای وی سلامت بیمار می باشد.
 • منافع مالی برای ایشان در درجه آخر اهمیت قرار دارد.
 • چنان چه پی ببرد فرد در آمادگی جسمانی و روحی کامل نیست ، هرگز اقدام به جراحی بینی نمی کند.
 • به بررسی و معاینات لازم در بیمار می پردازد.
 • آزمایشات ضروری را برای فرد تجویز می نماید.
 • در رابطه با جراحی بینی اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.
 • به تمامی سوالات فرد در ارتباط با جراحی بینی با آرامش پاسخ می دهد.
 • انتظارات بیمار از انجام جراحی بینی را با دقت می شنود.
 • در صورتی که ببیند بیمار از جراحی بینی انتظاراتی نامعقول و غیرمنطقی دارد سعی در مجاب نمودن او با دلایل منطقی می نماید و چنانچه فرد توجیه نشود از جراحی کردن او خودداری می نماید.

بهترین جراح بینی چه کسی است ؟

یک پزشک جراح بینی خوب باید سلامت فرد را بدون در نظر گرفتن مسائل مالی خود اولویت کار خود قرار دهد، برای انتخاب بهترین جراح بینی خوب می توانید به مطب های مختلف مراجعه فرمایید و نمونه کار های پزشک جراح بینی را که در مطب وجود دارد را با دقت مشاهده کنید و با بیماران قبلی پزشک جراح که در زمان های مختلف به مطب مراجعه می فرمایند و میزان رضایت از نتیجه عمل جراحی بینی افراد را مورد بررسی قرار دهید . یک پزشک جراحی بینی خوب افراد خود را در جریان تغییرات در زمان عمل جراحی بینی قرار می دهد و توصیه های قبل و بعد از عمل جراحی بینی را به آن ها اطلاع می دهد ، پزشک جراح دیدگاه کلی از نتیجه عمل جراحی بینی خود را در اختیار فرد بیمار قرار می دهد تا با دید باز تر و آگاهانه عمل جراحی بینی را انجام می دهد ، بهترین جراح بینی به خواسته و سلیقه فرد بیمار احترام می گذارد و بهترین روش عمل جراحی را برای عمل جراحی بینی خود انتخاب می کند که زیبایی و حفظ تناسب بین اجزای بینی عملکرد طبیعی بینی را اولویت قرار می دهد . یک پزشک جراح با تجربه توانایی انجام انواع جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی را دارد و عمل جراحی بینی را با حفظ اسکلت و ساختار بینی و تقویت غضروف بینی انجام می هد تا نتیجه جراحی بینی به مدت طولانی ماندگار باشد، بهترین پزشک جراحی بینی در عمل جراحی بینی اندازه ظاهر بینی را مناسب با استخوان بندی صورت فرد و آناتومی ساختاری صورت افراد تغییرات لازم را می دهد و زاویه بین لب بالا و بینی را به گونه ای ایجاد می کنند که با دیگر اجزای صورت هم خوانی داشته باشید .

شرایط لازم برای جراحی بینی طبیعی

افرادی که لزوما به دنبال ایجاد تغییرات قابل توجه در ظاهر خود نبوده و تنها هدف آن ها از جراحی بینی ، برطرف نمودن نقائص ظاهری بینی در عین حفظ تناسبات سایر اجزای صورت است ؛ بهترین گزینه برای جراحی بینی طبیعی محسوب می شوند.

در حالت کلی کاندیدای جراحی بینی باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

 • به لحاظ جسمی در سلامت کامل باشند.
 • از نتیجه جراحی بینی ، توقعاتی واقع بینانه و منطقی داشته باشند.
 • سن بلوغ را به پایان رسانده باشند ، زیرا تا قبل از اتمام فرآیند بلوغ، رشد بینی ادامه دارد و در نتیجه چنانچه جراحی بینی قبل از پایان بلوغ، صورت پذیرد ماحصل جراحی به مرور زمان ، دستخوش تغییراتی واقع خواهد شد.

 

نکات مهم قبل از جراحی بینی طبیعی

 • برای انجام جراحی بینی باید آمادگی روحی کافی داشته باشید و هیچ گونه ترس و دلهره ای را به دل خود راه ندهید؛ به همین دلیل بهتر است که از پزشک بخواهید که چهره احتمالی شما را پس از جراحی برایتان ترسیم کند تا با دیدن آن استرستان کاهش یابد.
 • قبل از آن که تصمیم به جراحی بگیرید باید با پزشک در رابطه با سن تان مشورت کنید چون اگر سن کمتر از18 سال باشد ممکن است که پزشک مسئولیت جراحی شما را نپذیرد و این نکته بسیار مهم است که باید رشد بینی شما به پایان رسیده باشد تا پزشک بتواند به طور قطعی عمل را انجام دهد.
 • باید حتما از دو هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات را قطع کنید چون وجود مواد مضر در سیگار موجب کاهش اکسیژن رسانی به بدن می شود و روند بهبودی را مختل می کند.
 • متناسب با بینی خود باید از پزشکتان توقع داشته باشید چون هر گونه جراحی باید با یک نوع بینی متناسب است و اگر توقع شما بی جا باشد سبب ضربه روحی در شما می شود.
 • اگر هر گونه داروی خاص مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید و ایشان را در میان بگذارید.
 • باید سعی کنید که 7 الی 8 ساعت قبل از جراحی بینی غذا نخورید و با معده خالی به اتاق عمل بروید.
 • حتما قبل از جراحی آزمایش های ضروری که پزشک برایتان تجویز می کند را انجام دهید تا روز جراحی پزشک بتواند آن ها را بررسی کند.
 • نکته مهم دیگر این است که باید در روز جراحی، یکی از اعضای درجه یک خود را به همراهتان بیاورید تا در دوره قبل و بعد از جراحی مراقبتان باشند.

نکات مهم پس از جراحی بینی طبیعی

همانگونه که قبل از جراحی بینی باید نکاتی را در نظر گرفت، باید پس از جراحی بینی نیز به توصیه هایی توجه کرد تا دوره نقاهت به خوبی به پایان برسد و کمترین عوارض اتفاق بیفتد؛ این نکات مهم شامل موارد زیر می باشد :

 • تا مدتی از رفتن به استخر و سونا و جکوزی بپرهیزید و همچنین از زدن شیرجه نیز خودداری کنید.
 • از غذاهای نرم مانند سوپ استفاده کنید که هضم آسانی دارند و نیازی به جویدن ندارند.
 • از انجام هر گونه فعالیت سنگین و ورزش های سنگین تا چند هفته پس از جراحی خودداری کنید.
 • اشیاء سنگین بلند نکنید و بیش از اندازه برای برداشتن اشیاء خم نشوید.
 • مراقب باشید که گاز استریل ها و باند های روی بینی تان خیس نکنید و صورتتان و محل بخیه ها را خشک نگه دارید.
 • برای جلوگیری از هر گونه تورم و کبودی، کمپرس آب سرد را روی صورتتان قرار دهید.
 • دندان هایتان را حتما با مسواک بسیار نرم مسواک بزنید.
 • در صورتی که چشم تان کمی ضعیف است نباید از عینک استفاده کنید چون ممکن است روی بینی ردی به جا بگذارد و بینی صدمه ببیند اما اگر مجبور به استفاده از آن هستید، حتما آن را روی پیشانی بچسبانید یا از لنز طبی به جای عینک استفاده کنید.
 • هنگامی که می خواهید عطسه کنید حتما دهان خود را به مقدار زیاد باز کنید و از دهان استفاده کنید و تا مدت دو هفته مراقب باشید که عضلات صورتتان تکان نخورد و از خندیدن، گریه کردن بپرهیزید.
 • نباید مستقیما زیر دوش آب قرار بگیرید چون امکان دارد پانسمان های خیس شوند و باید از طریق وان یا ریختن آب با ظرف روی بدن این کار را انجام دهید.

جراحی بینی طبیعی

یکی از روش ها رایج جراحی بینی، جراحی بینی طبیعی می باشد. بینی یکی از مهم ترین اجزای صورت می باشد که تاثیر فراوانی بر زیبایی افراد دارد با توجه به اهمیت این جز مهم در زیبایی صورت، روش های زیبایی متعددی برای آن مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود اینکه امروزه روش های زیبایی متعددی برای این زیباسازی و رفع نواقص بینی مورد ارائه شده است، اما همچنان استفاده از روش های جراحی، یکی از موثرترین روش ها برای رفع نواقص بینی به حساب می آید. اینکه بینی شما چه خصوصیاتی داشته باشد، در انتخاب روش جراحی موثر خواهد بود. بینی ها در افراد مختلف در دو دسته بینی های استخوانی و بینی گوشتی قرار می گیرند.

جراحی بینی طبیعی از پرطرفدارترین و پردرخواست ترین انواع جراحی بینی است که افراد زیادی این روز ها نسبت به این نوع جراحی بینی اقبال نشان می دهند. افراد در گذشته زمانی که برای جراحی بینی اقدام می کردند مهم ترین نوع جراحی بینی که توجه آن ها را جلب می کرد جراحی بینی عروسکی یا فانتزی بود اما این روزها بینی طبیعی که به لحاظ ساختاری و ظاهری تفاوت های محسوسی با بینی عروسکی دارد به نوعی روی بورس است و علاقه مندان زیادی پیدا کرده است.

 

هدف اصلی در جراحی بینی طبیعی چیست ؟

هدف اصلی در عمل بینی طبیعی رفع نقص های بینی است. برای مثال در صورتی که بینی قوز داشته باشد، رفع می گردد. افتادگی های بینی برطرف می شود و به بینی شکلی مناسب و خوب داده می شود.

توجه داشته باشید که  به هیچ وجه بینی بیش از حد کوچک نمی شود و تا حد متعادلی به سمت بالا کشیده می شود. با انجام جراحی بینی سعی در رفع مشکلات تنفسی و رفع انحراف بینی هم می شود. به این ترتیب جراحی انحراف بینی یکی از انواع جراحی بینی طبیعی است که به منظور اصلاح انحراف تیغه بینی انجام می گیرد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به گونه ای است که تغییرات زیادی روی بینی فرد ایجاد نمی شود. در واقع هدف از جراحی بینی طبیعی اعمال تغییرات محدود در ناحیه بینی و رفع مشکلات کلی بینی است. ویژگی های بینی طبیعی بعد از عمل بینی اینگونه است که نوک بینی زیاد به سمت بالا کشیده نشده است. در واقع پل بینی تقریبا صاف است. به بیانی دیگر بینی طبیعی قوس زیادی ندارد و نوک بینی با لب بالایی زاویه 90 درجه دارد. از طرفی هم پل بینی زیادی کوچک و ظریف نشده است و سایز متعادلی دارد. در جراحی بینی طبیعی، جراح بینی تلاش می کند که ساختار و فرم کلی بینی را با فرم صورت منطبق کند تا بینی زیاد از حد بزرگ یا دارای نقص ها دیگر مثل قوز بینی نباشد. با توجه به اینکه در بینی های گوشتی پوست ضخیم تر و غدد چربی بیشتری وجود دارد، انجام جراحی بر روی آن ها مقداری دشوار می باشد. بنابراین به طور عمده برای جراحی این نوع بینی ها از روش جراحی باز استفاده می کنند. جراحی این نوع بینی ها به دو دسته کلی تقسیم می شود که شامل موارد زیر است :

 • در بینی های گوشتی که غدد چربی بیشتری دارند، جراحی بینی راحت تر انجام می شود، چرا که این بینی ها پوست نازک تری دارند. معمولا انجام عمل های جراحی بر روی این بینی ها نتیجه بخش تر می باشد.
 • دسته دوم بینی ها دارای پوست ضخیم بوده و به همین دلیل غدد چربی بسیار کمتری هم دارند. جراحی این نوع بینی ها به دلیل وجود پوست ضخیم در آن ها بسیار مشکل می باشد. نیازمند تبحر بسیار بالایی است.

با توجه به موارد گفته شده به طور کلی جراحی بینی گوشتی دشوار است و نیازمند این است که جراحمتخصص بینی این کار را انجام دهد. اما مشکلات موجود در مورد این بینی ها تنها این نیست. در ادامه در مورد یکی از معضلات در زمینه جراحی این نوع بینی صحبت خواهیم کرد.

 

کلام آخر

ممنون از تمامی کسانی که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردند. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)