جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

در این جراحی پزشک علاوه بر رفع عیب حالت سربالایی به بینی میدهد.

عمل بینی چیست؟

جراحی بینی یا عمل بینی بر خلاف سایر جراحی ها، از جمله اقدامات محبوب و دوست داشتنی برای بسیاری از افراد، به خصوص جوان ترها به شمار می رود. انسان ها زیبا هستند و زیبایی را دوست دارند. از این رو تمایل به زیباتر شدن دارند. پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در این زمینه کمک شایانی کرده است.

یکی از اعضایی که در زمینه زیبایی بسیار مورد توجه قرار میگیرد، بینی است. به همین دلیل اگر نگاهی به آمارها بیندازیم خواهیم دید عمل زیبایی بینی نسبت به سایر جراحی های زیبایی بسیار پرطرفدارتر است.

چرا جراحی بینی ؟

بینی یکی از اعضاء اصلی صورت است که در زیبایی و جذابیت بسیار تاثیرگذار است. آن هم به دلیل این است که بینی در مرکز صورت و مرکز توجه قرار می گیرد. این زیبایی میتواند از نظر هر شخصی متفاوت به نظر برسد. بینی های انحراف دار، گوشتی و بزرگ جزئی از ایراداتی است که امروزه بسیار مطرح میشود. موثرترین راه برای رهایی از این مشکلات انجام جراحی بینی یا عمل بینی می باشد.

عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در دنیا است، که به منظور زیبا سازی بینی و رفع ایرادات آن صورت میگیرد. تعداد زیادی از افرادی که جراحی بینی انجام میدهند صرفا به دلیل زیباتر شدن آن این کار را انجام میدهند.

 

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

عمل بینی میتواند انحراف، پولیپ، شکستگی، کج بودن و سپتوم بینی را درمان کند. تعداد افرادی که روزانه به عمل بینی نیاز پیدا میکنند رو به افزایش است. یکی از دلایل آن نه به خاطر بیماریها مربوط به بینی، بلکه بیشتر به دلیل افزایش ضریب نفوذ اعمال زیبایی در بین افراد است.

تاثیر عمل بینی در ظاهر

عمل بینی برای زیبایی چهره انجام شود یا برای رفع بیماریهای مربوط به بینی در زیبایی ظاهر شما بسیار تاثیر گذار است. عمل بینی به صورت زیر می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند:

  • عمل بینی میتواند باعث تغییر سایز بینی شود.
  • با عمل بینی می توانید قوز بینی خود را از بین ببرید.
  • عمل بینی باعث تغییر در سایز سوراخهای بینی شود.
  • جراحی بینی باعث تغییر ظاهر بینیهای گوشتی و استخوانی شود.
  • جراحی بینی میتواند باعث برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی میشود.

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟

زمانی که به سن بلوغ می رسیم تغییرات در ظاهر و صورت بسیار دیده میشود. این تغییرات باعث میشود که احساس کنیم نازیبا هستیم و به دنبال انجام عملهای زیبایی باشیم. یکی از مواردی که به سرعت تصمیم به تغییر آن میگیریم بینی است. تغییرات ناگهانی سن بلوغ باعث میشود عمل بینی در بین نوجوانان بیشتر رواج داشته باشد. اما برای عمل بینی باید صبر کنیم که صفحات رشد بینی بسته شود.

 این صفحات در دختران سن 15 سالگی و در پسران 17 سالگی است. بهترین زمان برای عمل بینی در دختران 16 سالگی و در پسران 17 سالگی میباشد. اگر میخواهید از عمل بینی بهترین نتیجه را بگیرید باید بعد از بسته شدن صفحات رشد بینی اقدام کنید.

 

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

عمل بینی نیمه فانتزی برای چه افرادی مناسب می باشد ؟ 

این عمل جراحی بینی زیبایی بیشتر در میان خانم ها و آقایان از طرفداران بسیاری را دارد ، عمل جراحی بینی های نیمه فانتزی برای کسانی که بینی غضروفی و دارای پوستی نازک هستند به دلیل بهتر مشخص شدن ظرافت های ایجاد شده در عمل مناسب تر می می باشد ، همچنین عمل جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که بینی های خیلی بزرگ تر نسبت به صورت خود دارند گزینه مناسبی می باشد .

اما به این دلیل که در این عمل جراحی زیبایی ، بینی فرد از حد معمول خود کوچک تر خواهد شد این نوع از عمل جراحی زیبایی به کسانی که صورت های پهن و بزرگی را دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود .

 

ویژگی بینی استخوانی یا گوشتی

بینی های گوشتی برای دیدن نتیجه عمل بینی باید کمی صبورتر باشند. چرا که دوران بهبود بینی و دیدن بینی جدید نیاز به زمان بیشتری دارند. بینی های استخوانی در مقایسه با بینی های گوشتی نتیجه بهتر و زودتری را نشان میدهد.

بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفت و محکم تری دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای برطرف کردن قوز روی بینی و برآمدگی های آن به سمت عمل های زیبایی می روند.

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم تر هستند. غضروف ضعیف و نرم تر، نوک پهن و بزرگی دارند و غدد چربی روی بینی وجود دارد. عمل بینی گوشتی باعث برطرف شدن افتادگی نوک بینی می شود و پهن بودن نوک بینی را از بین میبرد.

عمل بینی برای بینی های استخوانی راحت تر انجام می شود و نتیجه آن ملموس تر خواهد شد. بینی استخوانی به دلیل داشتن غضروف محکم تراشیدنش و فرم دادن آن آسانتر میشود

مدل های عمل بینی

جراحی بینی با توجه به اثری که روی بینی باقی میگذارد به سه دسته کلی:

عمل بینی طبیعی

عمل بینی فانتزی یا  عروسکی

عمل بینی نیمه فانتزی تقسیم میشود.

هر کدام از این مدلها بسته به نوع بینی و تناسب آن با چهره انتخاب میشود. برای انتخاب مدل جراحی بینی تان حتما با پزشک مشورت نمایید.

 

عمل بینی به صورت طبیعی

این نوع عمل بینی فقط برای از بین بردن عیوب ظاهری در عین حفظ کردن ظاهر طبیعی بینی انجام میشود. این نوع عمل در بین آقایان بیشتر رواج دارد. علاوه بر حفظ عملکرد تنفسی بینی و ظاهر طبیعی آن مورد عمل قرار میگیرد.

عمل بینی به صورت فانتزی یا عروسکی

[جراحی بینی که با هدف کوچکتر کردن سایز بینی انجام میشود عمل بینی فانتزی نامیده میشود. در این نوع عمل باید پزشک زیبایی تخصص و تجربه داشته باشد. کوچک شدن سایز بینی می تواند مشکلات تنفسی را به وجود بیاورد. از طرفی این تغییر سایز و بالا رفتن نوک بینی باعث تغییر زاویه بین بینی و لب میشود. اگر این تغییر زاویه زیاد باشد اصطلاحا بینی حالت خوکی شده و علاوه بر مشکلات تنفسی زیبا هم نیست.

عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی ویژگی و خصوصیت های هر دو نوع عمل را دارد. علاوه بر اینکه نتیجه کار شما یک بینی طبیعی دارید اما داشتن مقداری قوس روی بینی نشان دهنده عمل زیبایی بینی میباشد. امروزه این نوع عمل بینی مخصوصا در بین خانم ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

جهت گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره 09934620340 تماس بگیرید.

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)