آشنایی با بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران

بهترین دکتر جراح سوختگی صورت

بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران

در این نوشته از وب سایت جراحان بینی قصد داریم تا به معرفی بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران بپردازیم. جراحی پلاستیک سوختگی یک روش جراحی است که ممکن است زمانی مورد نیاز باشد که زخم های اولیه سوختگی بهبود یابد. هدف این روش بهبود عملکرد و ظاهر زیبایی زخم های سوختگی است. جراحی پلاستیک سوختگی روشی است که توسط جراح پلاستیک پس از بهبود زخم های اولیه ناشی از سوختگی انجام می شود. هدف از جراحی افزایش عملکرد و بازگرداندن ظاهر پوست است. برخی از این روش ها شامل چندین ماه آماده سازی برای بهبود بافت اسکار است. این جراحی توسط بیمارانی انتخاب می شود که از نظر عملکردی یا زیبایی، اثرات منفی طولانی مدت ناشی از سوختگی را تجربه می کنند. امیدواریم که از خواندن نوشته بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران لذت ببرید پس با ما تا آخر همراه باشید.

بهترین دکتر جراح سوختگی صورت

بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران کسی است که تخصص خاصی در این زمینه داشته باشد. همچنین چون این جراحی حساس است است بسیار مهم است که یک متخصص آن انجام می دهد. قبل از جراحی پلاستیک سوختگی، پزشکان و بیماران در مورد هرگونه آلرژی و داروهایی که بیمار در هفته‌های قبل از جراحی مصرف می‌کند، صحبت می‌کنند. پزشک معمولاً از بیمار می‌خواهد که سیگار را ترک کند، ویتامین‌ها را مصرف کند و برنامه‌های دارویی را قبل از جراحی تنظیم کند. در نهایت، بیمار باید وسایل حمل و نقل خودش را داشته باشد و پس از جراحی به کمک در اطراف خانه نیاز دارد.

این فرآیند می تواند هم عملی و هم غیرعملی باشد. برخی از درمان‌ها شامل ماساژ اسکار، استفاده از لباس‌های تحت فشار یا درمان‌های موضعی است. تکنیک‌های جراحی عموماً شامل روش‌های آزادسازی اسکار هستند که در آن جای زخم‌ها باز می‌شود و سپس توسط جراح پلاستیک ترمیم می‌شود. برخی از این تکنیک های جراحی پلاستیک نیاز به پیوند پوست دارند. به طور کلی، این روش سرپایی است، اما درمان های شدیدتر پیوند پوست ممکن است نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد.

بدن ما از سلول ها و بافت هایی تشکیل شده است که ممکن است در اثر آتش سوزی یا سایر عوامل خورنده سوخته یا آسیب ببینند. صدمات ناشی از سوختگی ممکن است منجر به از دست دادن حس، اختلال در تحرک و تأثیر بر ظاهر آرایشی شما شود. جراحی پلاستیک برای سوختگی یک تکنیک پیشرفته است که می تواند نواحی سوخته آسیب دیده را ترمیم کند تا زیبایی و فعالیت از دست رفته بدن شما را بازگرداند. بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران بسته به شدت سوختگی و وضعیت بیمار، ممکن است گزینه های جراحی مختلفی را توصیه کند. گزینه های مختلف جراحی سوختگی عبارتند از :

پیوند پوست : این روش جراحی بیشترین استفاده را برای بیماران سوختگی دارد. این شامل پیوند پوست بیمار از نواحی سالم (به نام محل اهدا) به ناحیه سوخته است. برای تهیه گرافت های پوستی از ابزاری با طراحی ویژه به نام “درماتون” استفاده می شود. بر اساس لایه های پوستی که برداشته می شوند، گرافت های پوستی به صورت زیر دسته بندی می شوند :

گرافت های ضخیم تقسیم شده : شامل چند لایه بیرونی پوست است و بهبودی پس از پیوند کمتر از 3 هفته طول می کشد.

گرافت های تمام ضخامت : شامل کل لایه درم پوست است و 5 تا 6 هفته طول می کشد تا پس از پیوند بهبود یابد. معمولاً پوست اهداکننده از نواحی پوشیده شده مانند باسن یا قسمت داخلی ران برداشته می شود. پیوند برداشته شده روی ناحیه سوختگی قرار می گیرد، با چند بخیه ثابت می شود و سپس با یک پانسمان استریل پانسمان می شود. به همین ترتیب محل اهدا کننده نیز با یک پانسمان استریل پوشانده می شود تا از عفونت جلوگیری شود.

گسترش بافت : این یک روش پزشکی است که رشد پوست را برای پوشاندن ناحیه سوختگی افزایش می دهد. ابزاری با طراحی خاص به نام بالون منبسط کننده در نزدیکی پوست آسیب دیده قرار داده می شود تا رشد و گسترش پوست را با گذشت زمان تسهیل کند. پوست اضافی به دست آمده برای ترمیم پوست آسیب دیده یا سوخته ریخته یا ریخته می شود. مهمترین مزیت این روش این است که پوست ترمیم شده دارای رنگ و بافتی مشابه با پوست اصلی و با اندکی جای زخم است. کل این عمل ممکن است 4 ماه طول بکشد تا زخم به طور کامل بهبود یابد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

میکروسرجری : در این روش از میکروسکوپ برای بخیه زدن رگ‌های خونی و اعصاب آسیب‌دیده کوچک برای اتصال مجدد اعضای از دست رفته بدن مانند انگشتان دست، انگشتان پا، گوش‌ها و حتی لب‌ها استفاده می‌شود. از این روش برای رفع فلج صورت یا بازسازی سینه نیز استفاده می شود.

روش فلپ آزاد : این شامل پیوند عضله، پوست یا استخوان همراه با بخش خون اصلی بدن، از محل اهداکننده به ناحیه سوختگی است. بهبود زخم ممکن است 6-8 هفته یا حتی بیشتر طول بکشد.

دستورالعمل های بعد از عمل

بر اساس نوع جراحی سوختگی، جراح پلاستیک شما دستورالعمل های خاصی را ارائه می دهد. برخی از دستورالعمل های کلی عبارتند از :

  • از فرسودگی بیش از حد بدن خودداری کنید
  • استراحت کافی داشته باشید
  • از پوشیدن لباس های تنگ روی نواحی زخم خودداری کنید
  • داروهای تجویز شده را طبق دستور مصرف کنید
  • علائم عفونت مانند قرمزی، افزایش درد، تورم یا تخلیه از محل برش را بلافاصله به جراح خود گزارش دهید.
  • خطرات و عوارض
  • عفونت در محل جراحی
  • بثورات پوستی
  • احساسات غیر طبیعی پوست

هزینه جراحی پلاستیک سوختگی

هزینه جراحی پلاستیک سوختگی

هزینه جراحی پلاستیک سوختگی بستگی به اقداماتی دارد که شما می خواهید انجام دهید. به عنوان مثال اگر سوختگی شما شدید باشد شاید با توجه به ناحیه مورد نظر هزینه مورد نظر نیز بیشتر باشد همچنین باید مشاوره های پزشکی و موارد مربوط به آن را در نظر بگیرید تا اگر به جراحی پلاستیک سوختگی نیاز داشتید در کمترین زمان ممکن به پزشک متخصص مورد نظر مراجعه بفرمایید. همچنین باید بدانید که جراحی پلاستیک سوختگی نوع جراحی زیبایی به حساب می آید البته با بیشترین تفاوت نسبت به زیبایی هایی که انجام می شود.

نتیجه گیری

 در این مقاله ما بهترین جراح پلاستیک سوختگی در تهران را بررسی کردیم ؛ و جزئیات موارد مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم . نکات مهمی مطرح شده از قبیل اینکه پزشک مورد نظر باید تخصص کافی در زمینه جراحی سوختگی داشته باشد . همچنین بستگی به نوع سوختگی و محل سوختگی نیز دارد و هزینه ها نیز بر این مبنا حساب خواهد شد . شما نیز باید بدانید که جراحی سوختگی یک جراحی حساس است پس باید متخصصان تجربه بسیار بالایی نیز داشته باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)