کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی چگونه است؟

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

امروزه بسیاری از افراد از بینی خود رضایت ندارند. برخی به دلیل مشکلات پزشکی مانند قوز بینی یا انحراف آن، برخی دیگر نیز از لحاظ زیبایی و کاهش اعتماد به نفس. همه میخواهند که بینی زیبا و خوش تراشی داشته باشند، اما عمل های جراحی هزینه سنگینی را درپی دارند و عوارض آن ها نیز می تواند زیاد و یا حتی مادام العمر باشد. از طرفی برخی ترس از عمل دارند و یا شرایط بیهوش شدن را ندارند و یا هر دلیل دیگری که قصد تن دادن به عمل جراحی زیبایی بینی را ندارند. حال با پیشرفت چشمگیر پزشکی و روش های نوین آن، برای داشتن بینی جذاب و مورد پسند خود، لزوما نیازی به عمل جراحی نخواهید داشت اما لازم به ذکر است که هر کدام از این روش ها نیز شرایط و معایب خود را خواهند داشت. در ادامه به بررسی کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی و انواع بینی از نظر ساختاری در افراد می پردازیم تا ببینیم برای هر یک کدام روش مناسب تر است.

انواع بینی از لحاظ ساختاری

برای بهبود فرم و شکل بینی خود، ابتدا باید از ساختار آن شناخت کافی پیدا کنید. متخصصان به طور کلی بینی را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم بندی می کنند. بخش داخلی شامل شاخک ها و تیغه میانی می باشد. در صورتی که اجزای خارجی بینی متشکل از لایه های درونی، میانی و بیرونی است. این دو بخش در تمامی بینی ها وجود دارد. حال نوبت معرفی انواع بینی رسیده است:

  1. بینی گوشتی

بینی گوشتی با شاخصه هایی از قبیل پوست با ضخامت بالا و چرب به همراهی استخوان کوچک و سست می باشد. این نوع بینی معمولا پرده های باز و سطحی پهن دارد.

  1. بینی استخوانی

در سمت مقابل بینی استخوانی قرار گرفته است که دارای پوستی نازک اما استخوانی محکم و بزرگ است.

چه نوع بینی هایی را می ‌توان بدون جراحی کوچک کرد؟

در اکثر موارد بینی های گوشتی به دلیل انعطاف پذیری بیشتر به خاطر پوست ضخیم و استخوان کم، نتایج مطلوب تری را به نسبت بینی های استخوانی می گیرند اما در سوی دیگر افراد با بینی های استخوانی، از روش های کلینیکی مثل رینوپلاستی از رضایتمندی بیشتری برخوردار هستند. در ادامه انواعی از روش های غیر جراحی برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی را برای شما به طور مختصر شرح خواهیم داد:

راه های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

استفاده از آنزیم

یک روش دائمی برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی، بهره گیری از آنزیم هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم می باشد. این روش که در کلینیک و تحت نظر پزشک متخصص انجام شده، هیچ گونه نیازی به بیهوشی نداشته و پزشک برای راحتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می کند. در این تکنیک ابتدا محل مورد نظر توسط پزشک ضدعفونی شده و آنزیم به آن تزریق می گردد. تعداد جلسات این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد و می تواند از 2 تا 6 جلسه به طول بیانجامد.

اندولیفت

روش کلینیکی دیگر که غیرتهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی است، اندولیفت نام دارد. در این روش مشکلات جزئی مانند افتادگی نوک بینی می تواند ترمیم شود.

لیزر درمانی

یکی دیگر از روش های کوچک سازی بینی برای بینی های گوشتی استفاده از لیزر است. در این روش با تاباندن پرتو لیزر به پوست بینی آن را نازک و کم حجم می کنند. ناهنجاری های شایعی مانند قوز بینی، فروپاشی(Collapse) بینی و افتادگی ها و بد شکلی های مختلف با این روش قابل مرتفع شدن می باشند. این تکنیک مانند عمل جراحی نیاز به شرایط خاصی ندارد و برخورداری از سن مناسب و عدم داشتن بیماری هایی من جمله دیابت و مشکلات لخته خونی، شما واجد شرایط انجام این عمل خواهید بود.

استفاده از دستگاه پلاسما جت

تزریق ژل

تزریق فیلر یا ژل یکی دیگر از روش های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی می باشد. توجه داشته باشید تزریق فیلر یک کار بسیار تخصصی بوده و این مهم حتما باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود. همچنین قبل از انجام آن باید از بینی خود عکسبرداری تخصصی و آزمایش های لازم را بعمل آورید. در این روش در کلینیک، از فیلر یا ژل مخصوصی بنام هیالورونیک اسید استفاده می شود. این ماده از طریق سوزن های مخصوص و استریل به بخش های مورد نیاز تزریق می شوند. گفتنی است که این روش دائمی نبوده و پس از 6 ماه الی یک سال نیاز به تمدید دارد.

استفاده از دستگاه پلاسما جت

امروزه همگی دستگاه پلاسما جت را می شناسیم. این شیوه نیز کوچک کردن بینی گوشتی بدون جراحی و با استفاده همین دستگاه می باشد. برای اجرای روش پلاسما جت ابتدا باید بینی کاملا پاکسازی شده و بعد، توسط این دستگاه بخش های مورد نظر سوزانده می شوند. پوست رویین بینی سوخته و از جامد به گاز تبدیل می شود و به همین ترتیب بینی کوچکتر می گردد. این کار نیک یک کار تخصصی بوده و مستلزم انجام آن توسط پزشک مربوطه می باشد. لطفا از انجام آن در خانه و بدون دانش کافی خودداری فرمایید.

کوچک کردن بینی با نخ

در شرایطی که شخص از بینی رنج می برد، ممکن است پزشک برای ترمیم فرم و کوچک سازی بینی از روش نخ لیفت استفاده کند. در این حالت ابتدا حفره های کوچکی در نواحی مختلف بینی ایجاد می شود و سپس نخ لیفت جذبی وارد آنها می شوند. این نخ ها مانند نخ بخیه بوده و سریع جذب می شوند. بدین ترتیب دوره نقاهت آن بسیار کوتاه بوده و عوارض آن نیز اندک می باشد.

امیدواریم که از خواندن نوشته راه های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و سایر زمینه ها از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کلینیک دکتر اکبر اعتمادی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)