بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی

امروزه افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند این سوال پیش می آید که بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی ! برای پاسخ به این سوال باید شما را ابتدا با عمل جراحی طبیعی و نیمه فانتزی آشنا کنیم ، همچنین در ادامه این مقاله بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی قصد داریم شما را با تفاوت ها و شباهت های این نوع از عمل جراحی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید .

عمل بینی طبیعی

این عمل جراحی بیشتر برای بر طرف نمودن نقص ها و ایرادات بینی افراد انجام می شود که گونه ای که طی انجام این عمل پزشک جراح بینی از ایجاد قوس در بینی فرد اجتناب می کند و نوک بینی فرد به دلیل درخواست فرد بیمار تا آن جایی که افتادگی فرد برطرف شود به سمت بالا برده می شود ، دیگر نقص های بینی مانند قوز بینی ، پهنا ، انحراف و یا کج بودن بینی در صورت نیاز فرد برطرف می شود ، در نمونه های عمل جراحی بینی طبیعی نیم رخ بینی فرد صاف و یا با قوس بسیار کمی همراه می باشد و بینی مانند فرم بینی های از نوع عروسکی انحنای بسیاری را ندارد اما در مقابل طول بینی فرد ، حجم کلی و ارتفاع بینی زیبایی لازم را به چهره افراد برمی گرداند تا چهره فرم طبیعی خود را حفظ کند .

فرد بعد از گذراندن دوران درمان بعد از عمل بینی طبیعی تورم بینی در آن به تدریج و بعد از گذشت 6 ماه از بین می رود ، همچنین فرد می تواند نتیجه یک بینی کاملا طبیعی و زیبا و همچنین بدون نقص را داشته باشد .

ویژگی بینی های طبیعی

در ادامه شما را با برخی از ویژگی ها و معیار های بینی طبیعی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • یکی از مهم ترین ویژگی های عمل جراحی بینی طبیعی فاصله بینی با لب ها و چانه های فرد می باشد که پزشک جراحی بینی طبق اندازه استاندارد آن و همین طور با در نظر گرفتن طوب بینی فرد این فاصله را به طور کامل آنالیز می کند .
 • یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم طبیعی های طبیعی فاصله بینی با چشم ها می باشد که می توان پهنای بینی را به نسبت آن کاملا مشخص نمود .
 • دیگری هم زاویه بین بینی و خط عمودی بین لب ها می باشد .
 • یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی عمل جراحی بینی طبیعی ضخامت پوست بینی فرد می باشد ، به این دلیل که نازکی پوست بینی افراد می تواند کمترین نا متقارنی و یا ظریف ترین تراش های به وجود آمده توسط بهترین جراح عمل بینی طبیعی نمایان می شود .
 • در عمل جراحی بینی های طبیعی نسبت به زاویه های بینی با دیگر اجزای صورت فرد مانند پیشانی ، گونه ها ، لب و دیگر موارد به طور دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت و یا نسبت استاندارد مشخص شده بر پایه زیبایی شناسی چهره فرد هماهنگ خواهد کرد .

این نکته را باید بدانید که در طول تمامی پروسه های عمل جراحی بینی طبیعی پزشک جراحی بینی سعی بر این دارد تا سلیقه فرد بیمار را هم در صورت عدم مغایرت با استاندارد های زیبایی و با اصول ، حتما مد نظر خود داشته باشد .

عمل جراحی نیمه فانتزی

عمل جراحی بینی نیمه فانتزی مدلی می باشد که بین بینی طبیعی و فانتزی قرار می گیرد و تقریبا ویژگی هر دو را دارد ، بینی های نیمه فانتزی برای کسانی که تمایل به بینی های طبیعی ندارند و بینی های فانتزی را هم آن چنان دوست ندارند بسیار مناسب می باشد ، اندازه قوسی که در بینی های نیمه فانتزی داده می شود نسبت به بینی های فانتزی کمتر می باشد و به اصطلاح حالت سرسره ای بر روی بینی در حالت نیم رخ به شیب ملایم تری نسبت به مدل های فانتزی می باشد .

در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی نوک بینی به نسبت کوچک تر می شود و شکل بهتری را می گیرد اما میزان کوچک بودن آن به اندازه بینی های فانتزی نمی باشد اما میزان سر بالا بودن بینی های نیمه فانتزی به نسبت مدل های عروسکی کمتر می باشد ، به طور خلاصه می توان گفت که عمل جراحی به روش نیمه فانتزی بین بینی های طبیعی و بینی های عروسکی قرار دارد که این مدل از عمل جراحی در میان خانم ها و همچنین آقایان هم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشند البته شاید بتوان گفت که این عمل جراحی در میان خانم ها پرطرفدار می باشد .

مشخصات بینی نیمه ­فانتزی

 • دارای تیغه نازکی است.
 • سوراخ های بینی در این مدل بینی، کوچک است.
 • نوک بینی سربالا بوده و دارای قوس متناسبی است.

بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در علم پزشکی و علم زیبایی شناسی بینی های از نوع طبیعی نسبت به بینی های از نوع نیمه فانتزی و یا فانتزی برتری دارند ، در واقع باید گفت که هنر در عمل جراحی بینی های طبیعی نسبت به بینی های نیمه فانتزی بیشتر نمایان می شود ، به این دلیل که در این نوع از عمل جراحی در کنار این که بینی تغییر شکل می دهد و شکل ظاهری آن زیبا تر می شود و به استاندارد های زیبایی بیشتر نزدیک می باشد اما عمل جراحی به گونه طبیعی انجام خواهد شد که تشخیص آن توسط یک فرد دیگر بسیار سخت تر خواهد بود .

با این وجود انتخاب بینی طبیعی و یا بینی نیمه فانتزی یک انتخاب کاملا سلیقه ای می باشد و امکان دارد که برخی از افراد قصد داشته باشند که علاوه بر زیبا شدن بیشتر بینی که کمی بینی خود را به سمت بالا بکشانند و قوس کمی را بر روی آن ها ایجاد کنند که در این مدل از عمل جراحی نیمه فانتزی می باشد . این عمل جراحی به دلیل این که از حالت استاندارد فاصله ای نمی گیرد و بر روی صورت و چهره فرد هیچ اثر منفی نمی گذارد توسط پزشک جراح قبول می شود .

در عمل جراحی بینی های طبیعی پزشک جراح سعی بر این دارد که تنها نقص های بینی فرد را برطرف کند و تا آن جایی که می تواند اندازه طبیعی بینی فرد بیمار را حفظ کند ، همچنین در عمل جراحی بینی طبیعی تغییراتی که برای اصلاح بینی فرد انجام می شود بسیار کمتر می باشد تا پزشک بتواند هارمونی و تناسب طبیعی تری را به چهره فرد ببخشد .

عمل جراحی بینی نیمه فانتزی و یا همان عمل جراحی بینی عروسکی ، بینی فرد بیمار بیش از اندازه خود کوچک می شود و اندازه کوچک شده و میزان سر بالا بودن آن هم بیشتر از بینی ها با فرم طبیعی بینی می باشد ، به این نکته توجه داشته باشید که عمل جراحی بینی نیمه فانتزی حتما باید توسط یک پزشک جراح با تجربه انجام شود تا به دلیل کوچک بودن سایز بینی و همچنین سوراخ های بینی افراد با مشکلات تنفسی و ضعیف های بویایی مواجه نشوند .

شباهت بینی های طبیعی و نیمه فانتزی

در عمل جراحی بینی های فانتزی و طبیعی استاندارد ها به طور کامل حفظ شده است و مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات در هیچ کدام از این روش ها وجود ندارد و عملکرد بینی و بویایی افراد هم با اختلال زیادی مواجه نمی شود و در ارتباط با بینی های از نوع طبیعی تنها نکته ای که وجود دارد که با این وجود که ظاهر بینی فرد بسیار زیبا تر خواهد شد اما هیچ فردی نمی تواند تشخیص دهد که چهره فرد دارای عمل است یا خیر و اگر کسی شخصی که جراحی بینی طبیعی را انجام داده است ببیند این تصور را دارند که بینی او از همان اول به این شکل بوده است ، اما در مورد بینی های از نوع نیمه فانتزی این است که این بینی ها قابل تشخیص می باشد .

عمل بینی نیمه فانتزی برای چه افرادی مناسب می باشد ؟ 

این عمل جراحی بینی زیبایی بیشتر در میان خانم ها و آقایان از طرفداران بسیاری را دارد ، عمل جراحی بینی های نیمه فانتزی برای کسانی که بینی غضروفی و دارای پوستی نازک هستند به دلیل بهتر مشخص شدن ظرافت های ایجاد شده در عمل مناسب تر می می باشد ، همچنین عمل جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که بینی های خیلی بزرگ تر نسبت به صورت خود دارند گزینه مناسبی می باشد .

اما به این دلیل که در این عمل جراحی زیبایی ، بینی فرد از حد معمول خود کوچک تر خواهد شد این نوع از عمل جراحی زیبایی به کسانی که صورت های پهن و بزرگی را دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود .

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

 • قبل از انجام عمل جراحی بینی خود به پزشک جراحی بینی خود بگویید که چه مشکلی با بینی خود دارید و چه انتظاری از عمل جراحی بینی خود دارید .
 • اگر شما سابقه بیماری خاصی دارید و در حال مصرف داروی خاصی می باشید و یا حساسیت های دارویی دارید حتما با پزشک جراح خود در میان بگذارید .
 • آزمایش های خود را به موقع انجام دهید و نتیجه آن را در انتخاب پزشک جراحی بینی خود قرار دهید ، همچنین از همه زوایای بینی خود عکس داشته باشید .
 • به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی بینی خود از استعمال دخانیات جلوگیری فرمایید به این دلیل که ممکن است روند عمل جراحی را در افراد با مشکل مواجه کند .
 • نوشیدنی های دارای الکل را نباید از دو هفته قبل از عمل جراحی خود استفاده کنید زیرا که الکل موجود در نوشیدنی های باعث گشاد شدن رگ های خونی در افراد شده و احتمال خونریزی در زمان عمل را در افراد افزایش خواهد داد ، همچنین با افزایش ادرار در بدن موجب تحلیل رفتن آب در بدن فرد خواهد شد .
 • استفاده از دارو های دارای مسکن که منعقد کننده خون هستند مانند آسپرین ، پروفن و وارفارین و از این دسته دارو ها به مدت دو هفته قبل از عمل کاملا ممنوع می باشد که این دارو ها خون فرد را رقیق تر کرده و موجب بند نیامدن خونریزی در افراد می شود .
 • هر کدام از اقدامات دندانپزشکی خود را به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی خود حتما لغو کنید و به مدت 6 هفته بعد از عمل جراحی خود موکول کنید .

 

اقدامات بعد از عمل بینی

 • برای کنترل نمودن درد بعد از عمل جراحی از کمپرس های سرد استفاده کنید ، همچنین می توانید برای استفاده از عینک از دارو خانه ها درخواست عینک های سوئدی کنید .
 • هر کدام از قرص های تجویز شده توسط پزشک جراح برای اهداف خاصی می باشند پس مصرف آن ها را به هیچ وجه فراموش نکنید و به موقع آن ها را مصرف نمایید .
 • به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی بینی از استعمال دخانیات ، مصرف دارو هایی که موجب منعقد کردن خون و نوشیدن های دارای الکل ممنوع می باشد .
 • حتما یک رژیم غذایی مناسب را برای خود داشته باشد ، در روز های اول بعد از عمل جراحی از مصرف غذا های میکس شده و نرم حتما استفاده نمایید و از روز پنجم به بعد کم کم می توانید از غذاهایی سفره کاملا استفاده نمایید .
 • حتما به صورت کاملا طاقباز بخوابید و از خوابیدن به سمت پهلوی خود و بر روی شکل جدا خودداری فرمایید و برای این که از ورم و یا کبودی های صورت خود کم کنید می توانید از دو بالش استفاده نمایید و کمی سر خود را بالا تر از سطح زمین قرار دهید .
 • تا یک مدت زمانی از رفتن به استخر و شنا کردن اجتناب کنید .
 • به مدت 60 روز از هر نوع عینکی استفاده نکنید .

کلام آخر 

ما در این مقاله شما را با هر دو روش عمل جراحی بینی طبیعی و عمل بینی نیمه فانتزی آشنا کرده ایم و تصمیم گیرنده نهایی شما هستید که بدانید عمل طبیعی بهتر است یا فانتزی ! از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیلک کنید)