جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

بینی در این جراحی کاملا حالت سربالایی به خود میگیرد و فرمش تغییر پیدا میکند

ما در این مقاله می خواهیم مطالبی راجع به جراحی بینی نیمه فانتزی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عمل بینی جزء عمل های زیبایی است که امروزه بین خانم ها و آقایان بسیار پرطرفدار است. یکی از مهم ترین معیارهایی که فرد برای جراحی بینی خود در نظر دارد، فرم و شکل ظاهری آن است. هر فردی با توجه به سلیقه خود یکی از مدل ها را می پسندد. فرم بینی پس از جراحی می تواند یکی از سه فرم طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی باشد. امروز می خواهیم راجع به عمل بینی نیمه فانتزی و جزئیات آن با شما صحبت کنیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مدل های جراحی بینی

بینی طبیعی:

بسیاری از آقایان و خانم ها این مدل بینی را می پسندند. منظور از عمل بینی طبیعی این است که اشکالات بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به گونه ای وضع شوند که بینی در عین حال زیباتر شود، ظاهری به اصطلاح عملی و مصنوعی پیدا نکند. در این مدل بینی نسبت به دو مدل دیگر تغییرات کمتری در بینی ایجاد می شود و بینی تقریبا بدون شیب است. در جراحی بینی طبیعی بین لب بالا و بینی زاویه زیادی وجود ندارد.

در واقع در این روش، هدف تنها ایجاد تغییرات کوچک و برطرف کردن مشکلات پزشکی است. این مدل بینی برای مردان و کسانی که بینی گوشتی دارند مناسب می باشد.

بینی فانتزی یا عروسکی:

در جراحی بینی فانتزی، بینی بسیار کوچک می شود و شیب نسبتا زیادی هم دارد. در این نوع مدل زاویه بین لب بالا و بینی نسبت به دو مدل دیگر بیشتر است. در این مدل باید تناسب بینی را با سایر اجزای صوت در نظر گرفت. به طور مثال کسی که صورت بزرگی دارد و اجزای صورتش هم بزرگ است نباید این مدل جراحی را انتخاب کند. در جراحی بینی فانتزی تمرکز اصلی روی نوک بینی است و تغییرات ایجاد شده بر روی نوک بینی باید با سایر جراحی های بینی متفاوت باشد.

بینی نیمه فانتزی:

جراحی بینی نیمه فانتزی مدلی بینی جراحی فانتزی و طبیعی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. در این روش شیب بینی نسبت به مدل فانتزی کمتر است. بیمارانی که قصد انجام بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی خواهند تمام خصوصیات مدل فانتزی را داشته باشند بلکه فقط دوست دارند که بینی شان قوس دار شود و یا نوک بینی شان سربالا شود. به این نوع مدل بینی که ترکیبی از مدل طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه فانتزی می گویند.

 

 

انواع جراحی بینی

دو نوع اصلی جراحی بینی وجود دارد که شامل جراحی باز و بسته می باشد.

 • جراحی بینی باز  

در مواردی که نیاز به تغییر زیاد ظاهر بین باشد از این روش کمک گرفته می شود. در این روش برش هایی به صورت عمودی در اطراف بینی ایجاد می شوند. پوست و باقی بافت های نرم بینی بلند می شوند و سپس بر اساس آناتومی بینی، ساختار درستی برای بینی ایجاد می شود.

 • جراحی بینی بسته 

در مواردی که نیاز به تغییر جزئی ظاهر بینی باشد از این روش استفاده می شود. برش هایی در داخل بینی ایجاد می شوند و پوست بینی تا حدی از استخوان و غضروف جدا می شود. پس از آن بخیه های لازم زده می شود.

فواید عمل بینی

 • مشکلات ساختاری که تنفس را محدود می کنند و باعث گرفتگی می شوند می توانند اصلاح شوند.
 • رینوپلاستی می تواند تاثیر قابل توجهی روی تصویر شخصی و اعتماد به نفس شما داشته باشد.
 • شکل،زاویه و اندازه بینی شما بهبود پیدا می کند.

 

 

مضرات عمل بینی

 • ممکن است شما مشکلات پوستی یا بافتی در اثر واکنش به پیوند نشان دهید.
 • با توجه به نوع جراحی ممکن است زخم هایی در پایه بینی ایجاد شود.
 • عادت کردن به ظاهر جدیدتان زمان می برد.

مشاوره قبل از عمل بینی نیمه فانتزی

قبل از تعیین وقت برای عمل بینی نیمه فانتزی، باید در جلسه مشاوره قبل عمل، با جراح خود در مورد عوامل مهم تعیین کننده در مناسب بودن جراحی برای شما، به طور کامل صحبت کنید.

به طور کلی جلسه مشاوره شامل موارد زیر است:

بررسی سابقه پزشکی

جراح درباره انگیزه شما خواهد پرسید. همچنین درباره سابقه پزشکی از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید سوالاتی خواهد پرسید.

اگر به اختلال خونریزی مانند هموفیلی مبتلا هستید، ممکن است کاندید جراحی نباشید.

معاینه بدنی 

جراح، پوست، ساختار داخلی و خارجی بینی را به طور کامل معاینه می کند. معاینه فیزیکی به جراح کمک می کند تا مشخص کند چه تغییراتی باید اعمال شود و خصوصیات جسمی شما، به عنوان مثال ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی بر نتایج شما تاثیر می گذارد یا خیر.

 • آزمایش خون، نوار قلب و تنفس سنجی برای دریافت داروی بی هوشی تجویز می شود.
 • معاینه فیزیکی برای تعیین تاثیر جراحی بر تنفس مهم است.
 • از زوایای مختلف بینی عکس هایی گرفته می شود.
 • جراح بینی نیمه فانتزی با توجه به انتظارات و خواسته های شما خواهد گفت آیا می توانید عمل بینی و تغییرات مورد نظر را انجام دهید یا خیر.
 • پزشک، تغییرات لازم را بر روی عکس مشخص می کند و در حین جراحی به علائم درج شده روی تصویر توجه می کند.
 • عمل بینی نیمه فانتزی را می توان همراه با عمل های دیگری مانند جراحی چانه انجام داد، در برخی موارد پزشک ممکن است جراحی زیبایی چانه را ( در مواردی که فرد چانه کوچکی داشته یا با عقب رفتگی چانه مواجه است) توصیه کند، زیرا چانه کوچک، بینی را بزرگتر نشان می دهد.

 

 

اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی

 1. به عنوان اولین اقدام در رابطه با یک جراح بینی خوب در شهر خود تحقیق کرده و بهترین جراح بینی را انتخاب کنید، جراح بینی بیشترین تاثیر را در رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از این جراحی زیبایی دارد.
 2. همه انتظارات و توقعاتی که از جراحی بینی دارید را به طور واضح با جراح بینی تان مطرح کنید تا ایشان بتوانند سلیقه شما را در حین تعیین فرم بینی اعمال کند.
 3. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین که با کاهش غلظت خون خطر خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهند، به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی پرهیز کنید.
 4. به مدت دو هفته قبل از جراحی، دخانیات مصرف نکرده و نوشیدنی های الکل دار ننوشید.
 5. از مصرف مواد غذایی به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی خودداری نمایید.
 6. قطع مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به این دلیل که از میزان اکسیژن موجود در خون می کاهد به مدت دو هفته قبل از عمل بینی الزامی است.
 7. در جلسه مشاوره در صورتی که سابقه بیماری خاصی دارید یا از حساسیت دارویی برخوردار هستید، جراح بینی را خود را در جریان قرار دهید.
دریافت مشاوره (کلیلک کنید)